Elektroliečba, USG, kombinovaná terapia

Elektroliečba patrí k fyzikálnej terapii, pri ktorej je využívaný liečebný účinok rôznych foriem elektrickej energie. Využíva sa k lokálne pozitívnemu ovplyvneniu bolestivého miesta, k zlepšeniu jeho prekrvenia, k stimulácii alebo k uvoľneniu svalstva. Princíp spočíva v stimulácii nervov a uvoľňovaní svalového napätia. Využíva pôsobenie nízko, stredne a vysokofrekvenčného prúdu na ľudský organizmus a je vhodným doplnkom ostatných fyzioterapeutických postupov. Pri elektroliečbe využívame prístroje od spoločnosti BTL, ktoré disponujú najvyspelejšou technológiou na trhu.

 
Ultrazvuk

Ultrazvuk je pozdĺžne vlnenie hmotného prostredia s frekvenciou nad 20 000 Hz. Toto vlnenie je schopné prechádzať mäkkými tkanivami do hĺbky a v jednotlivých tkanivách sa rôzne absolvovať v závislosti na absorpčnom koeficiente. Používa sa pri zmiernení príznakov bolestí, opuchov a zápalov a zmiernení svalového napätia.
Kombinovaná terapia

Kombinovaná terapia je založená na kombinácii elektrického prúdu a ultrazvuku za účelom nájdenia spúšťových bodov alebo svalových spazmov a ich cieleného uvoľnenia.

Na stránke physio-medical.sk používame súbory cookies, aby sme zlepšili vaše používateľské prostredie. Prehliadaním webu súhlasíte s ich používaním.

Súhlasím