Fyzioterapia pre deti

Deti sú pre nás výnimočnou skupinou pacientov. V súčasnosti sa u našich malých pacientov stretávame s čoraz väčšími problémami. Vo väčšine prípadov je problém už v počiatku – v prvom roku života dieťaťa. Včasná diagnostika je preto veľmi dôležitá. Častokrát prichádzajú rodičia s detičkami až po šiestom mesiaci alebo po spomínanom prvom roku, kedy nemôžeme zasahovať do vývoja dieťaťa včas a je premeškané to najefektívnejšie obdobie pre liečbu.

 
 

U starších detí k problémom veľkou časťou prispieva aj dnešná doba. Deti trávia veľa času sedením pri domácich úlohách, v aute, pri mobiloch a tabletoch a pohybu je čoraz menej, čo môže spôsobiť neideálne držanie tela (postúru).Telo si teda osvojuje neideálne pohybové návyky a prenesie si ich do dospelosti. Detská fyzioterapia je veľmi dôležitá z hľadiska zdravého vývoja dieťaťa. Pomáha predchádzať problémom, ktoré v súčasnosti trápia veľkú časť dospelých. Zlepšuje kvalitu života a učí nielen deti, ale aj rodičov, ako čo najideálnejšie používať svoje telo.

Ak pozorujete u Vášho dieťaťa problémy, alebo ste si niečím nie istý, alebo chcete jednoducho prekonzultovať jeho zdravotný stav, objednajte sa k nám na vstupné vyšetrenie. Máme vysoko kvalifikovaných fyzioterapeutov, ktorý sa malým detičkám venujú s láskou a snažia sa im vytvárať na cvičenie a fyzioterapiu také prostredie, aby nemali strach a radi sa k nám znova vracali.

 

Najčastejšie problémy, s ktorými sa u detičiek stretávame:

Do 18 mesiacov

predčasne narodené detičky, rôzne tonusové poruchy – hypotonus a hypertonus, dysbalancie, uklonená hlavička, záklon trupu, torticollis, centrálne koordinačné poruchy (CKP), asymetrie tela, diastázy, popôrodné traumy.
Od 18 mesiacov

plochonožie priečnej a pozdĺžnej klenby, diastázy, skoliózy, chybné držanie tela, bolestivé stavy, valgózne a varózne postavie dolných končatín (nohy do X a O), rôzne poúrazové a pooperačné stavy.

Na stránke physio-medical.sk používame súbory cookies, aby sme zlepšili vaše používateľské prostredie. Prehliadaním webu súhlasíte s ich používaním.

Súhlasím